Šuterski raspoloženi Goričani preko Zaboka do prve pobjede

17.10.2016. / Nefertum IT
Nakon gostujućih poraza od Jollya i Cibone košarkaši Gorice na otvaranju domaće sezone pred lijepo ispunjenim gledalištem Gradske sportske dvorane svladali su Zabok sa 109:95. U utakmici u kojoj su obje momčadi prezentirale napadačku košarku uspješniji su bili domaćini koji su imali 58,5 posto šuta (31/53), dok im je postotak ubačaja iza linije 6,75 metara bio visokih 61,9 posto (13/21).

U takvom revolveraškom obračunu u domaćim je redovima bilo čak pet dvocifrenih igrača među kojima je prednjačio kapetan Ljubo Prgomet s 31 ubačajem, a pet dvocifrenih igrača bilo je i u gostujućim redovima gdje je najučinkovitiji s 18 poena bio Marko Šarac.

Plus 20 u 14. minuti

Dobro su domaći košarkaši ušli u susret te su već u šestoj minuti imali dvoznamenkastu prednost (18:8, 20:8) koju su sačuvali do kraja isteka prve četvrtine, a istim tempom nastavili su i u drugoj četvrtini u kojoj su u 14. minuti poveli s pomalo nestvarnih plus dvadeset (51:31). U domaćoj igri u tim je trenucima sve funkcioniralo gotovo besprijekorno. Ipak, držati tako visoki ritam cijelo poluvrijeme bilo je preteško, te gosti do odlaska na odmor prepolovljuju prednost.

Držali su Goričani dvoznamenkastu prednost i u prvoj polovici treće četvrtine, da bi im odlaskom Marka Petrovića s terena zbog pet osobnih pogrešaka ušla voda u uši te gosti iz Zaboka stižu na samo četiri poena zaostatka (74:70).

Ljubo Prgomet i Mašan Vrbica ugasili nadu gostiju

Stvar u svoje ruke tada uzimaju najiskusniji, Ljubo Prgomet koji tricom odvodi Goricu na plus devet (79:70) na što igrači Zaboka odgovaraju sa šest uzastopnih koševa te ponovno dolaze gotovo u egal (79:76). U posljednjim sekundama Ante Mašić lagano poentira za plus pet, a s velikom borbom nastavlja se i u posljednjih deset minuta u kojima Goričani niti jednom ne ispuštaju prednost.

Četvrtom tricom Ljube Prgometa Gorica u 36. minuti ima vodstvo od 94:83, no gosti mini serijom od 8:0 dolaze na samo minus tri (94:91). Tada tricu ponovno stavlja Prgomet, a u istom ritmu sa istekom vremena popratio ga je i Mašan Vrbica koji je nakon toga hladno stavio još šest slobodnih bacanja za potvrdu prve ovosezonske pobjede.

-Prva pobjeda u stvarno teškim uvjetima. Nama je ovo bila treća utakmica u tjedan dana. Pribojavao sam se posljednje četvrtine, jer danas na raspolaganju nismo imali ozlijeđenog Davida Ušića te Marka Petrovića zbog čega ovim dečkima koji su iznijeli teret skidam kapu do poda. Pokazali smo karakter, ja sam igrači još u svlačionici rekao da me taktika uopće ne zanima, bilo je bitno da pokažemo veću energiju od Zaboka što smo i pokazali tako da im nismo dozvolili da uzmu naš teren- rekao je poslije utakmice domaći trener, Neven Nikolić.