Težak poraz rukometašica Udarnika u Samoboru

18.10.2020. / Damir Žbulj

Nakon uvodna dva gostujuća poraza i sjajnog domaćeg nastupa protiv Zaprešića u prošlom kolu, rukometašice Udarnika gostovale su kod Samobora, gdje se i nisu baš dobro provele.

U četvrtom kolu 2. HRL Zapad poražene su s 34:20.

Velikogoričanke su se još dobro držale u prvom poluvremenu, zaostatak je na predahu bio 'tek' četiri pogotka, nakon što je Karla Brakus, bivša igračica Udarnika, zabila za 14:10.

Početak drugog dijela je ponovno bio ključan i domaće rukometašice u desetak minuta dolaze do dvoznamenkaste prednosti, poslije čega više nije bilo povratka u utakmicu.

Marija Kusanić i Katarina Gujić postigle su svaka po pet golova, Ana Cerovski je dodala tri, Gabrijela Skrbin i Dora Sertić precizne su bile dva puta, a Ema Burić, Ines Petković i Magdalena Jurić zabile su po jedan pogodak.

Magdalena Runtas i Anja Haramina 'izbombardirale' su gol Udarnika, svaka je postigla po devet golova. Karla Brakus je dodala četiri pogotka, jedan iz sedmerca.

U petom kolu Udarnik na svom terenu igrat protiv Senije iz Senja.

(Foto: ŽRK Udarnik Velika Gorica)