Tomislav Horvat dvostruki strijelac za slavlje Turopoljca u Križu, Ban Jelačić uzeo bod u Kerestincu

11.04.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Turopoljca uspješno su prošli kroz gostovanje u Križu, kod 'fenjeraša' Jedinstvene županijske lige.

Za slavlje kod Sloge najzaslužniji je Tomislav Horvat, koji je mrežu domaćih zatresao u 17. minuti te u samom finišu dvoboja.

NK TUROPOLJAC: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Dario Iličić, Mijo Jandriš (Tomislav Šutalo 69'), Marko Preradović, Marijo Šandor (Dino Halilić 57'), Miljenko Kumić (Matija Čaić 73'), Vjekoslav Lučić, Matija Fabijančić (Mile Anđelić 57'), Tomislav Horvat, Mario Matasić. Trener: Milan Marinić.

Ban Jelačić je gostovao kod TOP-a u Kerestincu te je zaslužio bod u derbiju s drugoplasiranom ekipom JŽNL-a.

Domaći nogometaši poveli su sredinom prvog dijela, ali je ekipa Stefana Rajića stigla do ekspresnog izjednačenja preko Filipa Harambašića.

Pola sata prije kraja TOP je ponovno u prednosti, ali u 75. minuti Mateo Nikić postavlja na konačnih 2:2.

NK BAN JELAČIĆ (V): Ivan Marković, Marko Rovišan, Dominik Smolković, Petar Krasnić (Tomislav Sremić 83'), Josip Mihanović, Filip Harambašić (Antonio Nikić 88'), Mateo Nikić, Josip Miletić, Josip Matić, Miron Memić (Jakov Karaula 75'), Antoni Prizmić. Trener: Stefan Rajić.

Momčad iz Vukovine ovim je rezultatom neizravno pomogla Mraclinu, koji eventualnom pobjedom nad Poletom ima priliku preuzeti drugo mjesto na ljestvici.

U nedjelju još Klas gostuje kod Dinama u Jakovlju, a Lomnica kod Vinogradara.