Turopoljac 'petardom' projurio kroz Bedenicu, Mladost u Obrezini dobila Polet, Skorin junak Meštrice, slavili i Lomnica i Kupa

12.09.2022. / Damir Žbulj

Turopoljac iz Kuča odigrao je sjajnu utakmicu na gostovanju u Bedenici i Strmec nije imao nikakve šanse...

Ivan Šestok započeo je golijadu u 20. minuti, dok je prednost povećao Tomislav Šutalo u finišu prvog dijela.

Mrežu domaćih početkom nastavka pogađa i Filip Saraf, u listu strijelaca upisao se ubrzo i Tomislav Horvat, dok je u samoj završnici Saraf zaključio 'petardu', za 0:5 na semaforu.

NK TUROPOLJAC: Fran Roko Eremija, Ivan Domić (David Gogić 87'), Filip Saraf (Ivan Markulin 87'), Ivan Hercigonja, Matija Čaić, Bruno Ivančić, Tomislav Šutalo (Ivan Lucin 76'), Mislav Čunčić, Dino Hadžiabdić, Tomislav Horvat (Ivan Hren 87'), Ivan Šestok (Tomislav Jakovljević 76').

U derbiju u Obrezini Mladost je svladala Polet, a pogodak odluke zabio je Franjo Periša, desetak minuta prije kraja, kad je glavom sjajno matirao Bradića.

Početkom drugog poluvremena Stjepan Martinić je Mladostaše doveo u vodstvo, dok je Ivica Sučić u 71. minuti zabio za izjednačenje, ali ekipa iz Buševca nije uspjela ostati neporažena...

NK MLADOST OBREZINA: Stjepan Sučić, Stjepan Martinić Marijo Tadić (Mario Kos 84'), Adis Smajić, Domagoj Bedeković (Franjo Periša 46'), Marko Ivančić, Alan Pejak (Noa Šalković 71'), Luka Borković, Luka Bubalo, Nikola Grdić, Alen Crepulja.

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, David Đuretić, Filip Dejanović, Damir Baćan, Zvonimir Matušin, Bruno Šestak (Leonardo Janječić 80'), Filip Cvitanović, Marijo Pejak (Bruno Jušić 46'), Stjepan Cavrić (Ivica Sučić 66'), Mario Stuparić, Marko Župetić.

Junak Meštrice bio je Mario Skorin, igrač i trener, koji je u drugom poluvremenu ušao s klupe, a u 83. minuti zabio za konačnih 1:0 i slavlje nad Klokočevcem.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak (Karlo Pagadur 46'), Ivan Krpečanec, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Tomislav Janječić, Kristijan Šečić (Marko Ćevid 44'), Benjamin Pirša (Mario Skorin 53'), Pavao Galović, Marin Tuka, Krešimir Košutić (Mateo Janječić 80').

Lomnica je preokretom stigla do sigurne pobjede nad Dinamom u Jakovlju. Domaćin je u uvodnim minutama drugog dijela stigao do prednosti, ali je Kristian Arbanas ubrzo vratio stvari na početak. Domagoj Lagundžija u 72. minuti u potpunosti okreće rezultat na stranu gostiju, dok je u sudačkoj nadoknadi Josip Grdenić otklonio sve dvojbe oko pobjednika.

NK LOMNICA: Petar Jerković, Domagoju Lagundžija, Filip Gršić, Marko Dijanežević, Josip Grdenić, Kristian Arbanas, Ivan Havliček, Leonardo Mostarlić, Domagoj Šoštarec, Zvonimir Čizmadija, Teo Beg.

Kupa je na svom travnjaku s 2:0 dobila Rakov Potok, a oba pogotka je u tvrdoj i neizvjesnoj utakmici postigao Josip Brajković. Kapetan je gostujuću mrežu prvi put zatresao pola sata prije kraja, a posao je dovršio u 85. minuti.

NK KUPA POKUPSKO: Tomislav Sečenj, Leon Lukinić (Gabrijel Zlodi 75'), Leon Klasnić, Ivan Šestak, Ivica Petković, Mihael Vranešić, Davor Belečić, Matija Brajković, Tihomir Sečenj (Robert Bašić 88'), Josip Brajković, Ivan Belečić (Valentin Jankeš 90'+3).

Klas je u Mičevcu poražen od Jaske Vinogradar s uvjerljivih 0:4. Gosti su bili bolji tijekom cijelog dvoboja i na kraju su zasluženo uzeli sva tri boda. Rupčić je bio dvostruki strijelac, a jednom su zabili Bašić i Kordić.

NK KLAS MIČEVEC: Luka Tokić, Leon Vrhovski (Ivan Jović 68'), Jan Knežević, Nenad Kolundžić, Marko Vidaković, Fran Matić, Ivan Marđetko (Matija Šaban 46'), Hrvoje Šikić, Matija Mučić (Igor Gusak 61'), Branko Janić, Kalikji Shkumbin (David Marković 61').

Peto kolo Jedinstvene županijske nogometne lige igra se već u srijedu. Zanimljiv okršaj igra se u Kučama, gdje Turopoljcu od 17 sati u goste dolazi Kupa iz Pokupskog, a derbi u Buševcu u istom terminu igraju Polet i Meštrica. Lomnica igra doma protiv Zrinskog, Klas gostuje kod Bregane, a Mladost iz Obrezine kod Rakovog Potoka.