U Gradićima nezadovoljni suđenjem nakon domaćeg poraza od Zeline

04.09.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Gradića poraženi su i u svom trećem ovosezonskom nastupu u 4. NL Podskupina B. Protiv Zeline je ekipa Zorana Tomčića odigrala najbolje dosad, ali nije uspjela ostvariti pozitivan rezultat. Domaći su imali i puno prigovora na suđenje Bože Radišića iz Zaprešića te njegovih pomoćnika, posebno Ivana Žakmana...

Sve je sjajno krenulo, zicerom Koleša, a onda i majstorskim slobodnim udarcem Marka Preradovića u 15. minuti i ranim vodstvom Gradića. No, gosti su pet minuta kasnije stigli do izjednačenja. Zabio je Baričević, domaći su se žalili na nedozvoljenu poziciju, ali suci se nisu oglasili...

Zelina tada još malo diže intenzitet, a iz dva prekida dolazi do potpunog preokreta i golovima Grošinića i Svibena do značajne prednosti.

Ipak, Preradović svojim drugim golom brzinski smanjuje zaostatak i vraća nadu Gradićima u dobar ishod. Nažalost, Preradović je zbog ozljede morao propustiti nastavak u kojem domaći pola sata prije kraja zabijaju za izjednačenje, ali glavni sudac je poništio pogodak zbog 'prekršaja u napadu'. U naletu nezadovoljstva Josip Raković dobiva javnu opomenu zbog prigovora, što se u konačnici pokazalo možda i ključnim. Jer, nekoliko minuta kasnije Radišić mu daje i drugi žuti karton te ga šalje ranije u svlačionicu.

Domaći su i desetkovani bili blizu izjednačujućem pogotku, ali u sudačkoj nadoknadi Zelina iz kontranapada zabija za konačnih 2:4.

U prvih 11 bili su Dario Fras, Marko Župetić, Marko Preradović, Patrik Posavec, Josip Raković, Patrik Vojnić, David Ćaćić, Krešimir Budimir, Meheza Baross Ahouloumenu, Jack Jokoana i Hrvoje Koleš. Umjesto Preradovića je na startu drugi dijela ušao Nikola Bradić, a Stjepan Pralas je zamijenio Vojnića. Posljednjih 20-ak minuta dobili su David Posavec i Nikola Cindrić, a deset minuta prije kraja ušao je i Vid Belčić.

Domaćim igračima i navijačima ostao je tako gorak okus nakon ovog dvoboja, ali nemaju puno vremena za žalovanje i već sada se moraju okrenuti novom kolu i nedjeljnom okršaju s Moslavcem, ponovno na svom travnjaku, gdje će tražiti prve bodove.

Svoj dvoboj trećeg kola Mraclin igra u srijedu od 17 sati, a u goste im stiže Jaska Vinogradar iz Jastrebarskog.