Udarnice jurišom u završnici izvukle vrijedan remi u Opatiji

26.10.2021. / Damir Žbulj

Rukometašice Udarnika odlično su odradile gostovanje u Opatiji. Nisu pobijedile, ali su uzele vrijedan bod u derbiju s izravnim suparnicama na ljestvici 2. HRL Zapad.

Pogodak za konačnih 32:32 zabila je Marta Miletić, na ulasku u posljednju minutu dvoboja.

Na poluvremenu je Liburnija imala tek pogodak prednosti (18:17), ali su domaće igračice početkom nastavka odjurile i na šest golova viška. Sredinom drugog dijela bilo je i 28:23. ali je ekipa Darija Zrnića u završnici smogla snage i hrabrom i borbenom partijom na kraju zasluženo došla pozitivnog rezultata.

Predvodile su Ivana Fratnik i Erika Štefanić sa sedam zgoditaka. Ivana je četiri dala s linije sedam metara, bez promašaja, dok je Erika pogodila dva sedmerca, iz tri pokušaja. Bernarda Mostarlić precizna je bila pet puta, Marta Miletić je dodala tri komada, a dvaput su mrežu suparnica pogađale Dora Sertić, Franka Gvardiol i Ana Cerovski. Anja Haramina, Nika Horvat, Magdalena Jurić i Andrea Antonić zabile su po jedan pogodak. Doprinos u osvajanju boda dale su i Lena Dunđerović, Tabeaceline Magenreuter, Rafaela Krilčić, Anja Vučićević i Tea Koleš.

Udarnice su trenutno na šestom mjestu ljestvice s dvije pobjede, dva poraza i remijem. U idućem kolu u goste im stiže druga ekipa zagrebačke Lokomotive!

12. Sisak 5 0 0 5 87:148 -1

Druga ekipa Udarnika pod vodstvom Josipa Mesnika, za koju nastupaju mlade klupske nade, upisala je novu pobjedu u 3. HRL Središte. Na svom parketu su u četvrtom kolu s 24:22 bile bolje od Moslavine.

Rafaela Krilčić je u slavlje ugradila sedam pogodaka, Nika Obajdin dodala je šest, a Barbara Brdovčak četiri zgoditka. Iva Karaula, Iva Štefan i Tea Begić precizne su bile po dva puta, a Nera Butković jednom. Slavile su i Ana Kocet, Sara Tatarević, Ana Jozinović, Ira Mikulin, Nika Škarpa i Lucija Horvatić.

Gostovanje Gorice u Petrinji je odgođeno za 30. listopada.

U petom kolu, koje je na rasporedu 6. studenog, Goričanke igraju doma s Rugvicom, a druga ekipa Udarnika igra kod druge ekipe Ivanića.