Uspješno 'zagrijavanje' za gostovanje kod Cibone

29.03.2021. / Damir Žbulj

Košarkaši Gorice u subotu su odigrali svoju posljednju utakmicu u regionalnoj ABA 2 ligi, a već u ponedjeljak morali su se vratiti obvezama u domaćem prvenstvu. Srećom, u goste im je stigla najslabija momčad HT Premijer lige, zagrebačka Hermes Analitica, pa su Bikovi rutinski stigli do novih bodova.

Sesarova ekipa je na poluvremenu imala 'samo' 13 poena viška, ali je u nastavku dvoboja u potpunosti slomila otpor suparnika i na kraju stigla do uvjerljive 97:65 pobjede.

Krešimir Ljubičić dominirao je pod obručima s 18 poena, Ozren Pavlović dodao je 14 koševa, dok su po 12 ubacili i Kalajžić i Mazalin. Baković je bio blizu double-double učinka s devet poena i deset skokova.

Bilo je ovo Goričanima tek dobro zagrijavanje za ono što slijedi u srijedu, a to je derbi na gostovanju kod Cibone u Draženovom domu od 20 sati.

Gorica nakon Hermesa ima 20 pobjeda i šest poraza i trenutno je na četvrtom mjestu ljestvice, dok Vukovi imaju dvije pobjede više i jedan izgubljeni dvoboj manje.

(Foto: ABA liga, Dragana Stjepanović)