Uvertira za derbi na Udarniku: Lukavečki i Elijah vratili Kurilovec u Zelini na pobjedničke staze, Lukavec i Ponikve 'miroljubivo', Dinamo 'sredio' HAŠK

12.05.2024. / Damir Žbulj

Nakon nekoliko loših rezultata, ali i velikog revolta zbog suđenja u proteklih par utakmica, nogometaši Kurilovca uspjeli su se vratiti pobjedama na gostovanju u Zelini. Pred svojim navijačima u Obrežu uspješan je bio i Dinamo, dok je Lukavec na domaćem terenu odigrao 0:0 s Ponikvama...

Kurilovčani su se u Zelini našli u zaostatku već u 11. minuti, nakon gola Husnjaka, ali je u finišu prvog dijela Fran Krsto Lukavečki vratio stvari na početak.

Pogodak odluke za konačnih 1:2 zabio je Elijah u 57. minuti dvoboja.

U prvih 11 trenera Harambašića bili su Matej Vidić, Nikola Bradić, Mijo Šarić, Ivan Knežić, Luka Sedlaček, Elijah, Jurica Žlebečić, Fran Krsto Lukavečki, kapetan Stjepan Završki, Petar Lucijan Čurek i Ron Rojka, dok su s klupe ušli i Luka Mrvičin, Marko Drezga i Ivan Pušić.

HAŠK je kod Dinama 'nulu' držao sve do starta drugog dijela, kad je gostujuću mrežu zatresao Bara Ndao. Dvoboj je prelomio pogodak Vedrana Puntara desetak minuta prije kraja, a tih 2:0 je ostalo i do kraja utakmice. Za ekipu iz Odranskog Obreža su igrali Šolčić, Smith, Mateo Pršir, Savičić, Ndao, Bukovac, Kasumović, Vedriš, Puntar, Adamić i Grgić te Halama, Crnković i Pavlović.

Lukavec je protiv Ponikva igrao u sastavu Anić, Marijan Grdenić, Ostojić, Marko Grdenić, Radović, Antun Grozdek, Vukman, Banić, Zenko, Rašić i Ivan Grozdek, početkom nastavka ušli su Klarić, Bilić i Cimeša, dok je priliku dobio i Vidaković, međutim, ostalo je bez promjene početnog rezultata, u derbiju suparnika za četvrtu poziciju na ljestvici.

Iduće kolo igra se već u srijedu, a od 17.45 sati na Udarniku čeka nas okršaj Kurilovca i Lukavca.

Dinamo iz Odranskog Obreža će gostovati kod Maksimira.