Veličanstvena 'sedmica' Kurilovčana u mreži Petrinjaca, Lukavec u sudačkoj nadoknadi poražen u Sisku

23.10.2021. / Damir Žbulj

Fantastičnu utakmicu odigrali su nogometaši Kurilovca u 12. kolu 3. HNL Središte! Na svom Udarniku su u potpunosti 'razbili' goste iz Petrinje, kojima su u mrežu utrpali sedam komada, od čega čak šest u prvom poluvremenu.

Briljantno su Kurilovčani koristili svoje prilike i nisu imali milosti prema nogometašima Mladosti. Kristian Popović započeo je golijadu u 16. minuti, a tri minute kasnije je precizan i Niko Tolj. Kad je ubrzo pogodio i Antonio Bakula, nije više bilo dvojbi kako će ova utakmica završiti. Upitan je bio samo konačni ishod, kao i razlika na semaforu.

Na isteku prvih pola sata ponovno se u listu strijelaca upisao Tolj, a u finišu prvog dijela još su zabili i Đevad Selman i ponovno Popović.

U nastavku su domaći spustili nogu s gasa i tek je Tomislav Marelja u 72. minuti pronašao put do mreže 'potopljenih' Petrinjaca.

NK KURILOVEC: Leon Išek, Kristian Popović, Matej Resler (Armand Bagramjan 46'), Niko Tolj Mateo Beganović 46'), Đevad Selman (Filip Župetić 63'), Antonio Bakula (Marko Kušec 58'), Ivan Bolješić, Marko Zubak, Stjepan Završki, Ante Radoš (Tomislav Marelja 58').

Ulogu favorita Lukavec nije opravdao u Sisku kod Segeste, koja se, baš poput Mladosti, nalazi pri samom dnu trećeligaškog poretka.

Vodila je ekipa Slavena Batovanje od 28. minute nakon penala kojeg je realizirao Karlo Althaller. No, u nastavku je Segesta stigla do preokreta...

Prvo je početkom drugog dijela Kapac izjednačio, a Ivan Šipuš je u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio za konačnih 2:1.

Izazvalo je to dodatne tenzije na travnjaku, Marko Grdenić je zbog prigovora na suđenje zaradio isključenje i Lukavec je na kraju morao potpisati kapitulaciju.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Marijan Grdenić, Marko Grdenić, Roko Ivezić, Karlo Althaller (Filip Peranić 90+2), Dino Konjevod (Domagoj Lagundžija 73'), Albert Valentinčić (Mario Meter 73'), Armin Abazi (Antonio Šiprak 73'), Petar Gudelj, Roko Krpan, Ivan Krpečanec.

Kurilovčani u subotu gostuju kod Maksimira, a Lukavec igra doma s Ravnicama.