Velikogoričanke u dramatičnom okršaju upisale važnu pobjedu u derbiju začelja

06.03.2020. / Damir Žbulj

Odbojkašice Velike Gorice upisale su u odgođenom susretu 17. kola Prve B HOL - Sjever izuzetno važnu domaću pobjedu u pet setova nad odbojkašicama Siska.

U dvorani OŠ Vukovina vodila se velika borba, ali su u konačnici Velikogoričanke bile prisebnije u odlučujućoj dionici te su zasluženo stigle do trećeg ovosezonskog slavlja.

Domaće igračice dvaput su vodile, Siščanke su dva puta stizale zaostatak, no, u petom setu nisu imale šanse, za konačnih 25:17, 18:25, 25:17, 17:25, 15:7, nakon više od 100 minuta igre.

Već u subotu je na rasporedu novi izazov, na gostovanju kod Medveščaka, koji na ljestvici ima dvije pobjede više od Velike Gorice. HOK Gorica u nedjelju gostuje upravo kod posljednjeg Siska.