[VIDEO] Budimir izborio penal i zabio za izuzetno vrijedan bod u velikom derbiju začelja

15.12.2019. / Damir Žbulj

Nakon što je u prošlom kolu dva komada utrpao Barceloni na Camp Nou, Ante Budimir nastavio je svoju odličnu golgetersku formu i u derbiju začelja kod Celte u Vigu.

Prvo je uz pomoć VAR-a izborio kazneni udarac u 33. minuti, kojeg je za 1:1 realizirao Sevilla, a sedam minuta prije kraja, dok je Mallorca igrala bez isključenog Railloa, sjajno se našao u 16-ercu domaćih te je precizno pospremio jednu odbijenu loptu u mrežu za konačnih 2:2 i izuzetno vrijedan bod kod izravnog suparnika u borbi za opstanak u španjolskoj Primeri.

Mallorca je prekinula niz od tri uzastopna poraza te je nakon 17 odigranih kola zadržala poziciju iznad opasne zone s 15 bodova, jednim više od Celte.

Budimiru je ovo šesti prvenstveni pogodak ove sezone, a ukoliko nastavi s ovakvim nastupima izbornik Vatrenih Zlatko Dalić, uoči nastupa hrvatske reprezentacije na Euru, neće smjeti zanemariti njegov napadački učinak u jednoj od najjačih liga svijeta.