[VIDEO] Budimir ponovno spasitelj Osasune: Pogotkom u završnici osigurao vrijedne bodove u borbi za opstanak

08.02.2021. / Damir Žbulj

Velikogorički nogometni internacionalac i hrvatski reprezentativac Ante Budimir ponovno je bio junak svoje Osasune, koja je u 22. kolu španjolske Primere s 2:1 svladala Eibar, u važnom okršaju borbe za opstanak.

Rezultat je na poluvremenu bio izjednačen (1:1), a mreže su mirovale sve do same završnice kad je Budimir osigurao veliko slavlje.

Četiri minute prije isteka regularnog vremena dočekao je ubačaj na drugoj vratnici i prsima, uz pomoć stative, ubacio loptu u gol.

"Izuzetno sam sretan, bila je ovo teška utakmica, ali smo na kraju zaslužili ovu pobjedu," između ostalog je poručio.

Budimiru je to peti prvenstveni pogodak sezone, a Osasuna je malo odmaknula od opasne zone ispadanja. Nalazi se na 15. poziciji s 22 osvojena boda, koliko ima i Alaves. Eibar i Valladolid imaju dva manje, Elche je na pretposljednjem mjestu s 18 bodova, dok je na dnu ljestvice La Lige Huesca sa 16 bodova.

Iduće nedjelje Budimir će svoj golgeterski učinak pokušati nastaviti kod Levantea.