[VIDEO] Cherif i Zwole sredili Rudeš: Pogodili smo s taktikom

02.03.2019. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice slavili su na svom travnjaku sigurnu 3:1 (3:0) pobjedu nad Rudešom, posljednjom ekipom HT Prve lige, koja i nakon 23 odigrana kola i dalje nema niti jednu, jedinu pobjedu.

Najteže je igrati utakmice u kojima su unaprijed upisana tri boda, a ovu su igrači Sergeja Jakirovića odigrali majstorski. Već u prvom poluvremenu zabili su tri pogotka i tako odlučili dvoboj na Gradskom stadionu, koji je zbog velikogoričkog fašnika bio možda i slabije ispunjen nego što se to ove sunčane subote moglo očekivati.

Strateg Goričana već je u prošlom kolu na Poljudu probao završnicu utakmice igrati s dvojicom u vrhu napada, Zwolinskim i novopridošlim Senegalcem Cherifom Ndiayeom, a protiv Rudeša je tako krenuo od prve minute. Isplatilo mu se.

U 21. minuti susreta ubačaj Miye s desne strane na drugu vratnicu je Lovrić majstorski spustio ispred Cherifa, kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu...

Na sličan način Gorica je i udvostručila prednost, ali ovaj put Zwolinski glavom na asistenciju Muhammeda Muse zabija svoj deseti prvenstveni pogodak sezone.

Minutu prije odlaska na predah prizemni oštri ubačaj s desne strane uputio je Joey Suk, lopta nekako prolazi do druge vratnice, gdje Ndiaye ponovno neometan ima laganu zadaću poentirati.

Rudeš je počasni gol zabio osam minuta prije kraja, strijelac je bio Bjelorus Lisakovič.

"Prvo poluvrijeme smo pokušali što prije zabiti gol, da utakmicu okrenemo na našu stranu. Rudeš nije bio bezopasan, njihovi igrači igraju dosta rasterećeno. Kod nas je možda postojao mali pritisak te domaće pobjede, ali govorim stalno kako ne radim razliku između bodova osvojenih kod kuće ili na strani. Zabili smo tri puta, bili smo koncentrirani i efikasni. U drugom poluvremenu, bez obzira koliko sam upozoravao, možda nismo bili pravi i možda smo se previše povukli prema svom golu, što je možda i normalno. Međutim, ipak smo mogli bolje odigrati tu završnicu. Svjestan sam toga i nadam se da ćemo to u budućnosti popraviti, " rekao je nakon susreta trener Jakirović.

Pola sata prije kraja izvadio je Cherifa i Miyu, a uveo Dvornekovića i Šrolera. Umjesto Lovrića je završnih 15-ak minuta na terenu bio Ronaldo Deaconu...

"Zadovoljan kako su odigrali Zwolinski i Cherif. Znam koliko Zwole znači za našu igru i koliko smo dobili s Cherifom, koji je sve ovo vrijeme dobro radio. trebalo mu je malo i vremena za aklimatizaciju. Jako mi drago da su obojica postigli golove i pokazalo se da smo pogodili s taktikom."

"Laknulo mi je malo sad nakon ove pobjede, jer ipak smo zadnji put slavili ovdje protiv Rijeke u desetom mjesecu," zaključio je za kraj Jakirović.

Gorici je ovo deseta pobjeda sezone i na petom mjestu ljestvice ima 35 bodova, četiri više od Hajduka, koji u nedjelju gostuje u Zaprešiću. U idućem kolu na rasporedu je gostovanje u Puli, dok je idući domaći dvoboj na Gradskom stadionu na rasporedu 17. ožujka protiv zagrebačkog Dinama.