[VIDEO] Dino Bošnjak trostruki prvak Hrvatske!

30.07.2018. / Damir Žbulj

Velikogorički atletičar Dino Bošnjak još je jednom potvrdio svoju kvalitetu te je na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske održanom na zagrebačkoj Mladosti uz Savi osvojio tri naslova prvaka, u sve tri discipline u kojima je nastupio.

U subotu je slavio na 1500 m (3:56,24) i 3000 m (8:34,53), dok je u nedjelju bio najbrži i na 5000 metara (14:52,27).

Tin Kaurić, također član AK Velika Gorica, završio je utrku na 3000 metara na devetoj poziciji (9:48,90).

Jelena Ljubek (AK Velika Gorica) je u utrci na 400 metara imala peto vrijeme (58,22), a najbrža je bila Kristina Dudek iz AK Sloboda Varaždin.

Utrku na dvostruko kraćoj dionici Ljubek je u poretku Prvenstva Hrvatske završila na šestoj poziciji (26,09), a slavila je Lucija Pokos (AK Sloboda Varaždin) s 23,56, što je rekord PH.

Mirjana Šimek Bilić je na 1500 metara ostala tik do postolja, s četvrtim vremenom (4:45,12), dok je na 3000 m završila na sedmom mjestu (10:27,28).

Cijelo natjecanje pojedinačnog atletskog Prvenstva Hrvatske mogli ste pratiti i u prijenosu uživo putem livestreama...