[VIDEO] Fenomenalna Gorica 'skinula skalp' i Rijeci i Keku

06.10.2018. / Damir Žbulj

Napokon! Nakon što je pao Hajduk na Poljudu i Osijek u Gradskom vrtu stigao je red i za prvu veliku domaću pobjedu Gorice! Gotovo tri tisuće navijača svjedočilo je novoj spektakularnoj partiji našeg prvoligaša, preokretu i velikom 2:1 slavlju nad Rijekom, koje je presudilo Matjažu Keku i natjeralo ga na ostavku.

Suspendirani Sergej Jakirović vrhunski je pripremio ekipu, a njegov pomoćnik Saša Sabljak sve je to majstorski odradio s klupe. Igrači su ponovno bili rastrčani, borbeni, puni energije, želje i volje, što je na kraju i nagrađeno još jednom povijesnom pobjedom.

Pet minuta prije kraja Kahlina je obranio jedanaesterac gostima i tada je bilo jasno kako će bodovi ostati u Velikoj Gorici!

U izjednačenom prvom poluvremenu, bez izrazitih prilika, Gorica je zatresla mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Kad je već izgledalo kako će se na predah otići s početnih 0:0, Špičić je nespretno srušio Gorgona, sudac Fran Jović pokazao je na bijelu točku, a Puljić je realizirao kazneni udarac. Odmah nakon slavlja igrača Rijeke Jović je svirao kraj prvog dijela.

Nije primljeni gol dotukao Goričane, koji su u nastavku zaigrali još angažiranije te su apsolutno zasluženo došli do bodova.

Miya je u 54. minuti opalio iz daljine, Sluga je samo uspio odbiti, a Zwolinski je vrhunski reagirao i pospremio loptu u mrežu.

Poljaku je to sedmi gol sezone i s Kastratijem iz Lokomotive je ponovo na vrhu ljestvice strijelaca.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 70. minuti, kad je Kahlina obranio zicer Gorgonu u situaciji 'jedan na jedan'.

Gorica je u potpunosti okrenula rezultat u 80. minuti, kad je Lovrić, koji je ušao u igru samo dvije minute ranije, sjajno probio po desnoj strani i asistirao za pobjednički gol Atiemwena.

Puljić je pet minuta kasnije dobio novu priliku s bijele točke, ali Kahlina se po tko zna koji put ove sezone iskazao vrhunskom intervencijom, za erupciju oduševljenja na stadionu.

Veliko slavlje nastavilo se i nakon posljednjeg sučeva zvižduka, na travnjaku, ali i tradicionalno u svlačionici Gorice.

Prekrasan je pogled na ljestvicu prije reprezentativne pauze. Goričani su upisali petu pobjedu te su sa 16 bodova preskočili Rijeku i preuzeli četvrtu poziciju na ljestvici. U idućem kolu na rasporedu je gostovanje u Koprivnici kod Slaven Belupa 21. listopada.