[VIDEO] Goričani bez krivog koraka i nakon derbija u Draženovom domu

11.02.2018. / Damir Žbulj

Košarkaši Gorice 'preživjeli' su u 13. kolu Prve muške lige bez većih problema i gostovanje u Draženovom domu kod Bosca te su nastavili svoj ovosezonski savršeni niz pobjeda u domaćem prvenstvu.

Bosco prije gostovanja Goričana na svom parketu nije znao za poraz, ali njihovoj seriji morao je doći kraj. Ekipa Josipa Sesara na kraju je slavila s uvjerljivih 71:86 (13:20, 21:22, 17:20, 20:24)

Goričani su na poluvremenu imali osam poena viška. Domaćin je puno bolje krenuo u nastavku, stigao tri minute prije kraja treće dionice na samo 48:50, ali nakon trice Mikšića kreće završni nalet gostiju koji ponovno odlaze na dvoznamenkastu razliku i prednost mirno čuvaju do kraja dvoboja.

Ljubo Prgomet predvodio je pobjedničku momčad s 22 poena, četiri skoka i tri asistencije. Ante Mašić dodao je 15 koševa, Mikšić je ubacio 14, Majcunić 12, a Papac i Baković po deset poena. U dresu Bosca istaknuo se Dominic Gilbert s 23 koša.

U preostalim susretima 13. kola Šanac je kod kuće poražen od KK Istrauni 79:85. Agrodalm je nakon 101:71 pobjede nad Borovom prvi pratitelj Gorice (10-3). Grafičar je sa 104:89 svladao Kvarner 2010, AKK Universitas je kod kuće dobio Podravac s 97:73, dok je Rudeš poražen u Puli 69:65.

Slijedi prvenstvena pauza zbog završnice Kupa Kreše Ćosića, a Gorica dvoboj 14. kola drugoligaškog natjecanja igra 24. veljače na svom terenu protiv AKK Universitas. (Foto: KK Bosco)