[VIDEO] Pobjednička pjesma i slavlje u moru: Pioniri Gorice i dalje prvi na ljestvici Prve NL, kadeti kod Istre dobili treću u nizu

14.09.2023. / Damir Žbulj

Nakon pet odigranih kola pioniri Gorice vodeća su momčad Prve NL, s jednakim brojem bodova kao i vršnjaci Hajduka, tri boda više od Lokomotive i Osijeka, četiri od Rijeke...

Pod vodstvom Borisa Trivunova pioniri su slavili na gostovanju u Medulinu kod Istre 1961 rezultatom 3:2.

Jakov Miholić je načeo domaću mrežu u petoj minuti, Jan Cindrić je povećao prednost u devetoj, a Francis Chinedu Echue je na samom kraju prvog dijela, u 34. minuti, zabio za tri pogotka prednosti.

Domaći su se početkom nastavka vratili u susret, golovima Joke i Škafara, ali do kraja nisu uspjeli doći do izjednačenja.

U prvih 11 Gorice bili su Ivan Grahovac, Luka Čolić, Elisandro Kožina, Frano Antolić, Maro Radujković, Jakov Miholić, Zvonimir Ivec, Jan Cindrić, Francis Chinedu Echue, Juraj Frigan i Luka Drčelić, dok su s klupe priliku dobili i rezervni vratar Karkachov te Luka Petračija, Ante Miletić, Emanuel Hranilović, Josip Ceković, Stjepan Prahir i Fabio Čagalj.

14. NK Solin 4 0 0 4 1 12 -11 0

Kadeti su kod Istre 1961 također slavili, a momčad Ivana Parlova je do vodstva stigla u 60. minuti iz penala kojeg je realizirao Luka Vrzić. Istra je ubrzo izjednačila, no, Lovro Krmpotić, koji je na početku nastavka ušao s klupe, u samoj završnici postavlja na konačnih 1:2.

Dečki su to proslavili na najbolji mogući način, tradicionalnom pobjedničkom pjesmom i kupanjem u moru!

U početnoj postavi kadeta bili su Viktor Puzak, Fran Kasumović, Ivan Perković, Ivano Perković, Franko Jakšić, Petar Topić, Bruno Juroš, Julian Bytyci, Jan Dužaić, Luka Vrzić i Hrvoje Rušnov. U nastavku su priliku dobili Lovro Krmpotić, Filip Bojić, Martin Kučiš, Stipe Orešković i Husein Sumbuljević.

Ovo je kadetima Gorice treća pobjeda u nizu i trenutno su na petoj poziciji na ljestvici Prve NL, iza Rudeša, Dinama, Hajduka, Lokomotive i Osijeka.

U idućem kolu i pioniri i kadeti dočekuju vršnjake Osijeka, a u akciji će nakon reprezentativne pauze biti i juniori, koji nakon osvajanja Trofeja Turopolje igraju prvenstveni dvoboj protiv Rudeša.

Prva ekipa u nedjelju igra na Gradskom stadionu s Hajdukom, a protiv Hajduka svoj prvoligaški dvoboj igraju i djevojke, u petak u Lukavcu.