Zapažen rezultat Nikole Kosa na europskoj smotri

20.05.2020. / Damir Žbulj

Vrijeme prije povratka na prave šahovske ploče mlade nade Poleta iskoristili su za još jedan veliki 'online' turnir i nastup na Europskom prvenstvu preko šahovske platforme chess.com.

Igrači su bili podijeljeni u skupine prema poziciji na međunarodnoj ljestvici, a u najslabijoj skupini među više od tisuću i pol šahista do 1400 rejting bodova nastupilo je i pet kadeta Poleta iz Buševca.

Solidan rezultat napravio je u svojoj konkurenciji Nikola Kos, koji je u prvom dijelu natjecanja osvojio pet poena i sa 109. mjesta ušao u završnicu. U finalnom dijelu natjecanja osvojio je dodatna 4.5 poena te je u konačnici popravio svoj plasman i na kraju zauzeo 91. poziciju.

Vito Jurić i Gabrijel Šoštarić osvojili su 2.5 boda, Jakov Hranj 1, kao i Dominik Đurašin, koji je imao tehničkih problema, igrao preko mobitela, te je nakon trećeg kola odustao.

Tempo igre bio je 10 minuta + 2 sekunde za svaki potez.