Gošća Matičinog četvrtka je Nada Mihoković Kumrić
Ovog tjedna vraća se Matičin četvrtak koji će s eodržati 28. rujna u 19,30 sati u Područnoj knjižnici Galženica. Na 289. susretu predstavit će se Nada Mihoković Kumrić, a o njezinu opusu govorit će uz nju samu i književnik Božidar Prosenjak.
Nada Mihoković-Kumrić (1951. Novigrad Podravski) je nakon završene gimnazije u Koprivnici diplomirala na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu u Zagrebu, a potom magistrirala pretkliničku eksperimentalnu farmakologiju na Medicinskom fakultetu u Zagrebu.
Piše od rane mladosti, a objavljuje od 1984. god. Uslijedile su nagrade za priče i igrokaze. Njena prva knjiga „Lastin rep“ je najbolji dječji roman u 1995. god., nagrađen nagradom „Mato Lovrak“. Članica je Društva hrvatskih književnika.
Autorica je 19 knjiga – romana, zbirki priča za djecu i odrasle, osvrta i zapisa. Njene priče za djecu i mladež nalaze se niz godina u osnovnoškolskim čitankama. Zastupljena je u više od dvadesetak zbornika i ljetopisa.
Od 1988. god. njene priče za velike i male objavljuje Hrvatski radio 1. program, a također i HRT 2007. i 2015. u okviru emisije „Pssst…priča“.
Na Hrvatskom radiju 3.program, od 2019. god. možete poslušati njene autobiografske zapise o pisanju. Autorica će sljedeće godine obilježiti četrdeset godina plodnog spisateljskog rada, u kojem je tijekom vremena napisala više stotina priča koje su objavljivane u tiskovinama.
O svemu tome će govoriti dugogodišnji urednik autoričinih izdanja, novinar, književni urednik i nagrađivani spisatelj, Božidar Prosenjak i sama autorica.
Pocahontas stiže u Veliku Goricu! Ulaznice za predstavu u prodaji već danas!
U Gudcima posađen prvi Drvored srčekovaca u Hrvatskoj: "Ovo je sadnja uspomene, podrške i nade za budućnost"
Nedjelja u znaku paraatletike: Veselimo se još jednom izdanju našeg tradicionalnog goričkog mitinga, odličnim rezultatima, dobroj atmosferi...
Lukavec stiže u Kuče, Gradići dočekuju Bunu, na Leštantu derbi Turopolja s Dinamovcima iz Novog Čiča
Iz gradilišta u Kurilovcu ukrali uređaje i kablove, ali i kombi vozilo! Šteta je ogromna
„Petek“ s goričkim uzgajivačima gljiva: Tradicija domaće proizvodnje dulja od tri desetljeća