Ovu nedjelju uljepšajte naša jezera u sklopu projekta Od Izvora do mora
Često smo svjedoci ilegalnim deponijima smeća što se množe u okolici Velike Gorice te ih s pravom osuđujemo i ljutito tipkamo po socijalnim mrežama.
No hajdemo se pokrenuti. Umjesto dugog sna rezerviranog za nedjeljna jutra, ustanite ranije, okupite svoju ekipu i dođite na Jezero Ježevo gdje će u 10 sati početi akcija čišćenja jezera Novo Čiče / Malo jezero (jezero Ježevo).
Čak i ako dođete sami, nećete tako i ostati, a ako ništa drugo, družiti se možete i s Dunjom Mazzocco Drvar, ravnateljicom Uprave za klimatske aktivnosti Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom, Aleksandrom Todorović koja će predstavljati Coca-Colu, Denisom Validžićem koji dolazi u ime Konzuma ili pak s glavnim urednikom Jutarnjeg lista, Goranom Ogurlićem. Svi su oni odlučili podržati ovu akciju svojim prisustvom, a bit će tu i naši poznati iz ŠRU „Odra” i KUD-a „Čiče” te DVD-a Novo Čiče.
Čišćenje jezera odvija se pod projektom „Od izvora do mora”, koji promiče brigu za okoliš i nastoji podići svijest o važnosti zaštite i čišćenja područja uz rijeke, jezera i obale mora, a nedjeljnu akciju organiziraju Coca-Cola, Konzum i Jutarnji list u suradnji sa Športsko ribolovnom udrugom „Odra” Velika Gorica, KUD „Čiče” Novo Čiče i Dobrovoljno vatrogasno društvo Novo Čiče.
Projekt „Od izvora do mora” pokrenut je još 2018. godine, kada je Coca-Cola HBC Hrvatska odlučila promicati akcije čišćenja područja uz hrvatske vode, a više o projektu možete pročitati ovdje.
'Zagrijavanje' za Našice: Preko Ivančice do četvrtfinala Hrvatskog rukometnog kupa
Jako nevrijeme i u Velikoj Gorici, u Vukovini se srušilo stablo, vatrogasci imaju pune ruke posla
Uoči Europskog prvenstva: Jelena Buchberger nastupila na jakom turniru u Poljskoj
U prepunoj crkvi Navještenja proslavljena župna svetkovina, biskup Razum: Njegujmo zajedništvo i neka Gospodin zakrili sve nas, a Marija nek' nas prati svojim zagovorom'
Goričke gimnazijalke županijske prvakinje u košarci! Plasirale se na državno natjecanje
Turnirom parova tenisači iTeama izašli na vanjske terene, uskoro počinje nova sezona Velikogoričke teniske lige