Popularna štraparijada ovog vikenda u Strmcu Bukevskom: "Uvjerite se u snagu i ljepotu ovih plemenitih životinja!"
Sezona natjecanja u šlajsu, popularna štraparijada odnosno Državno natjecanje u vuči trupaca, u Hrvatskoj se otvara u nedjelju, 15. svibnja, na novoj stazi u Strmcu Bukevskom.
Domaćini će biti udruga Konjska snaga i njen prvi čovjek Vedran Pereković, dugogodišnji natjecatelj i prvak Hrvatske u srednjoj kategoriji.
Bit će ovo najbolja provjera radnih sposobnosti brojnih natjecatelja u hrvatskoj u tri kategorije nakon duže stanke.

-Tko će imati najbolja grla saznat ćemo ako posjetimo ovaj jedinstven događaj i na licu mjesta uvjerimo se u snagu i ljepotu ovih plemenitih životinja. Pregršt hrvatskih posavaca i hladnokrvnjaka po prvi put ući će u arenu i doživjeti nezaboravnu atmosferu koja se pamti i prepričava mjesecima poslije- najavljuju organizatori.
Vaganje konja počinje u 9, a prva disciplina u 10 sati. Nagradni fond štraparijade iznosi 3000 eura.

Organizatori dodaju da je svoj dolazak najavio i predstavnik Bosne i Hercegovine, Sreto Sivić iz Dervente, što će samoj manifestaciji dati međunarodni karakter.
Okupljene će zabavljati Zemljotres bend, a ugostitelji će se pobrinuti da nitko ne ostane gladan i žedan.
Foto: Josip škof
Bikovi u posljednjih deset minuta 'slomili' Amforu: U blagom smo igračkom padu, ali nam je trebala ova pobjeda.
Večer ljubavi i života: Glazbom obilježena godišnjica rada Lige protiv raka
Veliko pojačanje iz Rijeke
FOTO Gradonačelnik Ačkar nagradio mlade plesače i mažoretkinje za vrhunske rezultate i promociju Velike Gorice
Kuče: Počela rekonstrukcija Ulice Franje Lučića
Doživite plesni "Pokret" kroz izložbu fotografija Kristine Josić Guljašević