
Stop the Pain campaign: „Pacijenti često misle da s obzirom na svoje zdravstveno stanje moraju trpjeti određenu bol, e ne moraju“
- Pacijenti često misle da s obzirom na svoje zdravstveno stanje moraju trpjeti određenu bol, e ne moraju. Liječenje boli je tekovina suvremen civilizacije, a život je ljepši bez boli – rezolutan je Adriano Friganović predsjednik Hrvatskog društva medicinskih sestara anestezije, reanimacije, intenzivne skrbi i transfuzije.
Povodom Svjetskog dana borbe protiv boli ispred Tržnog centra održana je akcija pod nazivom „Stop the Pain campaign“ kojom se kod Velikogoričanki i Velikogoričana htjela potaknuti svijest o tome da svatko ima pravo na život bez boli.
- U 21. stoljeću doista nitko ne bi trebao trpjeti bol. Nažalost svjedoci smo da to nije uvijek tako, zato što još uvijek postoji neka stigma prema liječenju boli. Prvenstveno ljudi nisu dobro informirani, masa njih ne zna da postoje ambulante za bol. Kad se javi bol važno je posavjetovati se s liječnikom obiteljske medicine, a onda ih on može uputiti u ambulantu za bol, a tamo će im stručnjaci dati savjet i uskladiti terapiju njihovoj boli. Mi imamo holistički pristup prema pacijentu. Pacijent se gleda u cjelini, sve njegove bolesti i pram toj njegovoj anamnezi se slaže analgetska terapija. Naglasila bih da liječenje boli nije isključivo farmakološko, postoji i nefarmakološko liječenje boli i u njega je uključen cijeli niz multidisciplinarni tim: liječnik, medicinska sestra, farmakolog, kirurg, fizioterapeut i drugi stručnjaci – objasnila je Marica Jerleković, voditeljica kampanje.
Akciju su podržali i učenici 4 d razreda Škole za medicinske sestre Vinogradska i njihova profesorica Ana Mutić, koji su našim sugrađanima dijelili promotivni materijal.
Galerija slika

Hrabra Gorica prvi put u povijesti slavila na Maksimiru: Pozo i Trontelj junaci, bezidejni Dinamo zasluženo ostao bez bodova

Pobjedničko otvaranje sezone: Marko Grubišić predvodio strijelce, Gorica u završnih desetak minuta slomila otpor Rudara

Može li Gorica pokvariti Dinamovo slavlje?

Velika Mlaka sigurnom pobjedom nad obrezinskom Mladosti predvodi 1. ŽNL, sjajna partija Turopolja i preokret za prvo slavlje!

Petar Krasnić zabio za gostujuće slavlje Turopoljca i vrh ljestvice, Jelačić ostao bez pobjede u Laduču

U Velikoj Mlaki obilježena 30. obljetnica pogibije hrvatskog branitelja Josipa Zidara
