
U čast Gospe Vukovinske počinju devetnice, priprava za blagdan Velike Gospe
Prvi je dan kolovoza, mjeseca u kojem slavimo svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije na Nebo.
Vjernici diljem zemlje hodočaste nebeskoj Majci, s krunicom u ruci obilaze Marijanska svetišta uz molitvu i zahvalnost. Devet dana uoči Velike Gospe počinju priprave za svetkovinu.
Bit će tako ove godine i u vukovinskoj župi Pohoda Blažene Djevice Marije.
U utorak 6. kolovoza počinje devetnica u Vukovini.
Svete mise uoči blagdana Uznesenja Djevice Marije na Nebo slavit će se svakog dana molitvom krunice koja počinje u 19:00 sati dok euharistijsko slavlje počinje u 19:30 sati u župnoj crkvi Pohoda BDM. Svaki dan bit će prilika za Svetu ispovijed.
Nakon devetnica svečano misno slavlje slijedi na sam blagdan Velike gospe, 15. kolovoza, kada će središnje misno slavlje predslaviti vlč. Ivica Cujzek, župnik župe Svetog Fabijana i Sebastijana iz Varaždina i dekan Zapadnovaraždinskog dekanata.

Nastavlja se ciklus besplatnih edukacija o financijskoj pismenosti i upravljanju novcem

"Putevima Domovinskog rata": Velikogorička UHBDR - Zračna luka Zagreb posjetila Aljmaš i Vukovar

Sve je spremno za 3. Kotlić u Starom Čiču: „Želja nam je da manifestacija postane tradicionalna”

Posavec uvjerljivim gostujućim slavljem stigao na vrh Jedinstvene 1. ŽNL, Mladost u Obrezini ostavila Meštricu na 'nuli'

Robert Vukašinec zabio za slavlje Bune nad Gradićima, Lukavec i Turopoljac odigrali bez pobjednika, Polet na Zvrniku do sva tri boda golovima Ivkića i Galovića

Oglede festival je otkazan!
