Akcija “Zaštita pješaka”: Policija poziva vozače i pješake na odgovorno ponašanje u prometu
11.01.2022. / Redakcija
Preventivno-represivna akcija “Zaštita pješaka” provest će se u srijedu, 12. siječnja, na području Policijske uprave zagrebačke.
Cilj akcije je smanjenje broja prometnih nesreća i broja stradalih osoba, a posebice pješaka kao najranjivije skupine u prometu.
-Akcija je usmjerena na prekršaje vozača te ih pozivamo da prilagode brzinu kretanja i propuštaju pješake na obilježenim pješačkim prijelazima te pješake koji kolnik prelaze izvan mjesta obilježenog za prelazak gdje oni ne postoje kao takvi. Pješake pozivamo da kolnik prelaze samo na za to obilježenim mjestima i poštuju zeleno svjetlo na semaforu- priopćili su iz PUZ-a.
Zadnje objavljeno
Emotivna priča o tragičnom gubitku: Drago Hedl Velikogoričanima predstavio svoj roman "Matija"
VG Čistoća najavila veliku kontrolu spremnika za miješani komunalni otpad!
"Čuvajmo baštinu": Svoj rad na očuvanju tradicije našeg kraja predstavio Goran Postić
Umjetnička škola Franje Lučića otvara pripremno obrazovanje suvremenog plesa za djecu
Bliži se Noć kazališta: U Gorici pogledajte "Stambeno pitanje", ulaznice su već u prodaji
Uskoro Dani okusa Zagrebačkog kraja: Mon Ami i Babriga pripremili ukusne menije po posebnim cijenama