Ana i Karla iz "Kvaternika" osvojile drugu nagradu u projektu Škola budućnosti
Učenice OŠ Eugen Kvaternik Karla Pischiutta i Ana Murat osvojile su drugu nagradu u finalu projekta Škola budućnosti. Riječ je o pilot projektu iza kojeg stoje startup STEMI i Infobip, a u kojem je sudjelovalo tisuću učenika iz 60 škola diljem Hrvatske.
Učenici su kroz praktičan rad izrade chatbotova imali priliku doći u izravan doticaj sa svijetom umjetne inteligencije, a „Kvaternik” su predstavljale dvije ekipe predvođene mentoricom, učiteljicom informatike, Dalijom Kager. Tim Climaty, kojeg su činile Karla Pischiutta i Ana Murat iz 8.c razreda osvojio je drugu nagradu u kategoriji osnovnih škola, vrijednu 5000 kuna koja im je svečano dodijeljena u utorak 5. listopada u zagrebačkom HUB-u 385.

Ovo je još jedna u nizu nagrada koje potvrđuju kvalitetan rad na projektima vezanim za umjetnu inteligenciju u OŠ Eugen Kvaternik o kojima smo već ranije pisali – ovdje.
(foto: OŠ Eugen Kvaternik)
"Bogu na čast" - sakralnu večer u Mraclinu posvetili svojim orguljašima Franji i Vladimiru Cvetniću
Katja Braica i hrvatske juniorke viceprvakinje Balkana: Izuzetno smo ponosni što imamo toliko puno reprezentativaca!
Izložba posvećena Vukovaru u izlogu Područne knjižnice Galženica
Plesači iz Megablasta ponovno među najboljima na svijetu
Novi uspjesi goričkih trubača, Stefan i Dušan nastupili u finalu „Dugoselskog Nocturna”
„Priča o Domovinskom ratu“: Djeca hrvatskih branitelja organiziraju kulturno-edukativni program u Donjoj Lomnici