GO HDZ-a obilježila 20-tu godišnjicu smrti prvog hrvatskog predsjednika
Gradska organizacija Hrvatske demokratske zajednice Velika Gorica obilježila je dvadesetu obljetnicu smrti prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana. U središnjem gradskom parku koji nosi ime dr. Franje Tuđmana, pod njegovom bistom, položili su vijence i svijeće, a potom je u crkvi Navještenja Blažene Djevice Marije služena sveta misa.
- Polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća i svetom Misom smo odali počast, pomolili se i prisjetili našeg utemeljitelja i prvog predsjednika dr. Franje Tuđmana - objavio je predsjednik GO HDZ-a Krešimir Ačkar.
Dr. Franjo Tuđman - hrvatski povjesničar, akademik HAZU, državnik, prvi predsjednik suverene i samostalne Republike Hrvatske i vrhovnik Hrvatske vojske, rođen je u Velikom Trgovišću 14. svibnja 1922. godine, a preminuo je u Zagrebu 10. prosinca 1999. godine.
Galerija slika
Počinje ljetno radno vrijeme Policijske postaje Velika Gorica
Počinje tjedan radionica u Kučama: Prijavite djecu na kuhanje, STEM i likovnu radionicu
Galović s nova dva komada odveo Donji Hruševec do pobjede nad 'njegovim' Dubrancem: U nedjelju Breška liga stiže na Petrovo u Šiljakovini
34 godine i 336 dana!
Fenomenalna Nina Vuković na Hanžeku srušila osobni rekord: U Grčkoj osvojila titulu prvakinje Balkana, u Zagrebu se približila magičnoj granici od dvije minute
Maloljetnik teško ozlijeđen nakon pada s bicikla u Zagrebačkoj