Policija krenula u akciju Zaštita pješaka
11.08.2020. / Petar Brnada
Na području čitave Policijske uprave zagrebačke pa tako i na velikogoričkom prostoru, jutros je krenula akcija Zaštita pješaka.
Kako kažu iz policije, cilj akcije je smanjenje broja prometnih nesreća i broja stradalih osoba, a posebice pješaka kao najranjivije skupine u prometu.
-Akcija je usmjerena na prekršaje vozača (čl. 133. – 135. Zakona o sigurnosti prometa na cestama) te ih pozivamo da prilagode brzinu kretanja i propuštaju pješake na obilježenim pješačkim prijelazima kao i na pješake koji kolnik prelaze izvan mjesta obilježenog za prelazak te ih pozivamo da kolnik prelaze samo na za to obilježenim mjestima i poštuju zeleno svjetlo na semaforu- kazali su iz Policijske uprave zagrebačke.
Zadnje objavljeno
Uzbudljiv početak sezone: Gradići preokretom u nastavku dobili Jelačić, Holić zabio u završnici za slavlje Lukavca
Carević: Nisam nikad bio u ovakvoj situaciji, nije lako...
Slikarica iz Velike Mlake Dinka Grlić predstavlja izložbu „Ritam prirode u lirskoj apstrakciji“: „Priroda je uvijek bila inspiracija umjetnicima, a danas ona nestaje“
FOTO Jubilej vatrogastva u Šćitarjevu: DVD proslavio 100. obljetnicu djelovanja
U ponedjeljak bez struje u Kolarevoj, u utorak u Kučama
Ovo ne izgleda dobro...