Zagrebačka županija briljirala na dodjeli nagrada „Simply the Best“
U srijedu, 9. travnja 2025. održana je dodjela nacionalnih turističkih nagrada „Simply the Best“, a najveći broj ovih vrijednih priznanja otišao je u Zagrebačku županiju – njih čak pet. Dodjela se održala u organizaciji Udruge hrvatskih putničkih agencija (UHPA) i časopisa Way to Croatia, u sklopu svečanog otvorenja 25. poslovno-turističke burze PUT.
Da je Zagrebačka županija predvodnik kontinentalnog turizma i destinacija bogate kulturne i turističke ponude, u prilog govori čak pet nagrada u četiri kategorije.
Najbolja kontinentalna destinacija
U kategoriji „Kontinentalna destinacija“, nagrada je pripala Zagrebačkoj županiji, kao regiji koja dosljedno razvija održiv, autentičan i sadržajno bogat turizam, a direktorica TZ-a ističe da i nagrada potvrđuje strateški smjer destinacije koja se sve snažnije pozicionira na turističkoj karti Hrvatske.
„Ove nagrade nisu slučajne – one su rezultat strateškog promišljanja, povezivanja lokalne zajednice i stvaranja doživljaja koji nadilaze očekivanja. Zagrebačka županija danas je sinergija tradicije i inovacije, lokalnog identiteta i globalnog potencijala. Ponosna sam na sve timove i ljude koji stoje iza ovih projekata – jer oni žive turizam i stvaraju razliku,“ izjavila je direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ivana Alilović.
Četiri nagrade u kategorijama manifestacija, suvenira i novi projekti u turizmu
U kategoriji manifestacija, priznanja su osvojile čak dvije inicijative. Štruklijada, Štrudlijada i Kestenijada u Mariji Gorici u podkategoriji „Baština, kultura i tradicija“ – hrana i piće, koje okupljaju lokalne proizvođače i posjetitelje u slavlju tradicijskih okusa i običaja. Air VG iz Velike Gorice dobitnici su u kategoriji „Manifestacije – razonoda“, kao primjer atraktivnog i suvremenog događanja koje dosljedno povezuje avijaciju, zabavu i promociju destinacije.

U kategoriji „Suveniri – predmeti inspirirani etno, folklornom i ruralnom baštinom“, nagrađena je marama i rupčić Dugoselski spomenar, autentičan suvenir razvijen u suradnji Turističke zajednice grada Dugog Sela s lokalnim kreativcima, koji reinterpretira tradicijsku estetiku u suvremenom izričaju.
Nagradu je osvojio i Čarobni zelinski vilinski park iz Sv. Ivana Zeline u kategoriji novi projekt u turizmu, koji počiva upravo na onome što posjetitelji traže, a to je – doživljaj.
Inače, nagradu „Simply the Best“ dodjeljuju Udruga hrvatskih putničkih agencija (UHPA) i časopis Way to Croatia, kao priznanje najuspješnijim destinacijama, manifestacijama i proizvodima u turizmu, s naglaskom na inovativnost i doprinos razvoju lokalne zajednice.
Stjepan Kučiš sva važnija Carevićeva karika: Najviše su mi pomogli suigrači, dali su mi vremena da se prilagodim
Finalno kolo Turopoljske lige trail trčanja ove subote na Ključić Brdu, AK Turopolje krenuo sa svojom 'školom trčanja'
Početkom travnja starta nova Velikogorička teniska liga: Prijave su otvorene, od ove sezone VGTL i u aplikaciji 'Glavno da se igra'
Tradicionalni simpozij o sigurnosti hrane i zaštiti potrošača održan u Velikoj Gorici
Lumidea centar poziva na Dan otvorenih vrata
"Stopala nam grije HEP-ova struja!": Mali genijalci iz Novog Čiča osvojili računala na HEP-ovom natječaju!