Dan Kovačević junak slavlja u Vukovini: Jelačić srušio lidera i Kobrama pokvario dosadašnji savršen učinak

27.10.2024. / Damir Žbulj

Kobre iz Samobora su ove sezone u prvih 12 utakmica upisali svih 12 pobjeda. A onda su stigli u Vukovinu...

Nogometaši Jelačića su pod vodstvom Damira Milanovića pružili još jednu sjajnu partiju te su golom mladog Dana Kovačevića svladali do ovog kola maksimalnu ekipu Kobri, lidera na ljestvici Premier lige NSZŽ.

Kovačević, koji će 20 godina napuniti idućeg mjeseca, mrežu Samoboraca zatresao je sredinom prvog dijela i tih 1:0 ostalo je do kraja dvoboja.

U prvih 11 bili su Leonardo Klepac, Ivan Landeka, Marko Drezga, Josip Markov, Filip Harambašić, Ivan Pušić, kapetan Mateo Nikić, Fran Milatović, Leon Klasnić, Dan Kovačević i Josip Matić, početkom nastavka ušao je Ivan Kotrman, Milka je priliku dao i Mironu Memiću i Jakovu Panižiću, a u samoj završnici ušao je i Josip Miletić, umjesto strijelca Kovačevića, koji je zaslužio ovacije navijača.

Vukovi iz Vukovine učvrstili su svoju drugu poziciju s 27 osvojenih bodova, tri više od Poleta iz Buševca, koji je u ovom kolu s 2:1 slavio na gostovanju u Farkaševcu, golovima Matušina i Galovića.

Sjajan posao je u ovom 13. kolu odradio i Lukavec, koji je s 2:0 na svom terenu svladao Kloštar, pogocima Krešimira Drka i Jurice Mihalinčića.

U Gornjoj Lomnici se odigrao i lokalni susjedski derbi Meštrice i Lomnice, a domaći su preokretom u završnici stigli do svoje tek druge ovosezonske pobjede. Ivan Kevrić je u desetoj minuti Lomnicu doveo u prednost i taj je rezultat bio aktualan sve do same završnice. Tomislav Janječić je u 85. minuti izjednačio, a Todor Kocev se u 90. pobrinuo za slavlje Meštrice.