Junak dana - Ante Budimir
Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir pomogao je jednoj starijoj ženi, oboljeloj od raka dojke, stići na vrijeme u bolnicu na sjeveru Španjolske, što je potaknulo ženinu kćer da preko društvenih mreža zahvali Osasuni što dovodi u klub "dobre ljude, a ne zvijezde".
Mari Carmen Sierra Castillo rodila se prije 78 godina u Carcastillu, mjestu s 2.455 stanovnika, na sjeveru Španjolske. Ondje je živjela 45 godina, no zbog zdravstvenih problema morala se odseliti u 70 kilometara udaljeni grad Pamplonu.
Mari Carmen redovito odlazi u bolnicu na odjel onkologije zbog raka dojke koji joj je otkriven prije 32 godine. Kako bi stigla na vrijeme koristi se taksijem, ali tog jutra taksi se nikako nije pojavljivao. Vrijeme je prolazilo, kiša sve jače pljuštala, kada je ugledala 190 centimetra visokog mladića koji joj se učinio poznatim...
Mladić je bio Ante Budimir, reprezentativac Hrvatske i napadač Osasune. Nakon kratkog ugodnog razgovora shvatili su da su susjedi. Budimir se ponudio odvesti je svojim automobilom na pregled u bolnicu. Tijekom puta su razgovarali o njenoj obitelji, situaciji u klubu Osasuni, a 31-godišnji nogometaš saznao je koliko je Mari Carmen privržena 'Crvenima' iz Pamplone.
Mari Carmen je stigla na vrijeme u bolnicu, a Budimir je u istom tjednu zatresao mrežu u remiju Espanyola i Osasune (1:1).
Kada se Mari Carmen vratila doma ispričala je anegdotu svojoj kćeri Myriam, koja je razgaljena odlučila podijeliti priču preko društvenih mreža.
"Mislim da nikada nisam podijelila nešto intimno, vezano za obitelj, preko društvenih mreža. Ne znam niti sama zašto ovo sada radim, da li zbog suzbijanja straha, da se isplačem ili naprosto da izbacim iz sebe sve što osjećam", napisala Myriam na Instagramu.
"Ova priča s Budimirom je istinita. Svaka čast Osasuni što dovodi dobre ljude, a ne zvijezde", napomenula je.
Objavila je i crteže koje je sama izradila a putem kojih je zahvalila svima koji brinu o njenoj bolesnoj majci.
"Od konobarice koja joj pomaže pridržati tacnu do taksista koji strpljivo čeka da uđe u automobil", navela je.
Na jednoj od fotografija nacrtala je i svog, vjerojatno pokojnog oca, koji je nekada ujutro čitao novine prateći rezultate Osasune.
"Dobru ekipu ima ove godine Osasuna", piše na nacrtanim novinama gdje igrač u crvenom dresu, a koji bi mogao biti Budimir, trči uzdignutih ruku slaveći pogodak, piše hns-cff.hr.
Budimir će u subotu pokušati razveseliti navijače Osasune, a u goste mu od 21 sat stiže Luka Modrić i njegov madridski Real!
Kraljevski klub lovi zaostatak od osam bodova za vodećom Barcelonom, dok je Osasuna trenutno na samo tri boda udaljena od mjesta koja vode u europska natjecanja!
Dan mimoza u Velikoj Gorici: 60 godina borbe protiv raka i poruke koje spašavaju živote
Carević tražio ofenzivce, a dobio još jednog golmana
Od dječje igre s viklerima do pariških majstora: Upoznajte frizera koji je u Goricu donio „full service“ luksuz
Jelena Buchberger najbolja i treću godinu u nizu, Kristijan Kancelar iz Gorda najbolji sportaš Velike Gorice
Mlada nada parasporta iz Velike Gorice: Usponovka Lorena Rinčić ponovno zaslužila veliko priznanje Hrvatskog paraolimpijskog odbora
Zamjena domaćinstva: Odgođeni dvoboj Varaždina i Gorice igra se idući tjedan na našem Gradskom stadionu