Luka Mandura junak slavlja Lomnice u derbiju s Kupom, Polet 'prizemljen' u Bedenici

13.09.2021. / Damir Žbulj

U derbiju začelja Jedinstvene županijske nogometne lige Lomnica je slavila na 'gostovanju' kod Kupe, pošto je utakmica odigrana na igralištu Meštrice u Gornjoj Lomnici.

Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 66. minuti utakmice kad je Jurica Ruklić zbog prigovora brzinski zaradio dvije javne opomene i Lomnica je u završnici iskoristila brojčanu premoć...

Pet minuta prije kraja Luka Mandura probio je obranu ekipe iz Pokupskog, za prvo slavlje i prve ovosezonske bodove momčadi Štefa Deverića!

Kupa je ostala na jednom osvojenom bodu.

NK KUPA POKUPSKO: Dubravko Kušević, Marijan Petković, Leon Klasnić, Ivan Šestak (Tihomir Sečenj 55'), Ivica Petković, Mihael Vranešić, Davor Belečić, Benjamin Pirša, Ivan Šandor, Ivan Klasnić (Jurica Ruklić 46'), Stjepan Poturica (Robert Bašić 46' / Domagoj Grahovac 78').

NK LOMNICA: Petar Jerković, Filip Gršić, Marko Dijanežević (Ivan Petrović 18'), Kristian Arbanas (Antonio Jeđud 90'+2), Luka Mandura, Leonardo Mostarlić, Ivan Drmić (Vid Belčić 57'), Luka Bubalo, Zvonimir Čizmadija, Goran Mihovljanec, Leon Grgić.

Polet iz Buševca poražen je s minimalnih 1:0 na gostovanju u Bedenici kod Strmca. Ivan Bičak je u 54. minuti zabio jedini gol na utakmici...

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, Damir Baćan (Matija Ivančić 77'), Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Marko Župetić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin Ivica Sučić 59'), Bruno Jušić, Ivan Zagorec, Mario Stuparić, Bruno Šestak.

Ekipi iz Buševca ovo je prvi poraz sezone.

Peto kolo igra se već u srijedu, 15. rujna, a Polet od 17 sati igra doma protiv Dinama iz Jakovlja. Mladost u Obrezini dočekuje Strmec, Ban Jelačić iz Vukovine gostuje kod Bregane, a vodeći Turopoljac u Kučama igra protiv 'fenjeraša' Klasa iz Mičevca. Lomnica dočekuje Slogu iz Križa, a Kupa ide na noge Vatrogascu u Zdence Brdovečke.