Nova sjajna timska partija rukometašica Udarnika i uvjerljivo slavlje nad Samoborom

27.10.2024. / Damir Žbulj

Novu sjajnu partiju pružile su rukometašice Udarnika pod vodstvom Ljiljane Ivaci. Nakon važne gostujuće pobjede u prošlom kolu u Karlovcu sada su na domaćem parketu nadigrale i Samobor!

Ozbiljan pristup od prve minute donio je Udarnicama ogromnih 8:1 već nakon sedam i pol minuta igre i tada je bilo jasno u kojem će se smjeru ova utakmica razvijati. Domaće igračica bile su maksimalno angažirane i fokusirane pa su golovima Katarine Gujić, Diane Vincek i Bernarde Mostarlić do sredine prvog dijela imale i dvoznamenkastu prednost.

Odradile su djevojke koncentrirano i nastavak dvoboja, na ulasku u zadnjih desetak minuta bilo je ogromnih 30:15, a gošće su u završnici uspjele tek malo 'ušminkati' ovaj itekako uvjerljiv poraz.

U 33:21 slavlju po šest golova postigle su Gujić i Mostarlić, a pet komada dodala su Iva Žerdin i Diana Vincek. Anja Haramina je suparničku mrežu tresla tri puta, dva pogotka dodale su Ana Cerovski i Magdalena Jurić, a po jednom su precizne bile i Ivan Štefan, Tena Markov, Leona Lilić i Ana Sirovina. Svoj doprinos dale su i vratarke Anamaria Kos i Bruna Budan, kao i Laura Boc i Ema Majetić.

U redovima poraženih bolja od ostalih Dora Kanceljak s osam golova.

Nakon šest odigranih kola Udarnik i Murvica imaju po devet osvojenih bodova, jedan više ima druga ekipa zagrebačke Lokomotive, Ivanić je na 11 bodova, a jedine s maksimalnim učinkom su rukometašice Sesveta.

U idućem kolu Udarnice moraju na gostovanje kod Liburnija-Opatije.