Okršaj Mladostaša u Zdencima Brdovečkim, Turopoljac i Polet identičnim rezultatom do novih pobjeda

26.10.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Mladosti iz Obrezine neće po dobrome pamtiti gostovanje u Zdencima Brdovečkim, gdje su poraženi na travnjaku 3:1, ali su 'izvukli deblji kraj' i u okršaju s domaćim igračima i gledateljima na samom kraju utakmice.

Nakon početne prednosti gostiju, kad je Franjo Periša već u petoj minuti zabio za 0:1 Mladostaša, domaćin je sredinom prvog dijela izjednačio rezultat iz kaznenog udarca, a pola sata prije kraja stigao je i do potpunog preokreta. Treći gol Vatrogasca, pet minuta prije kraja, u potpunosti je odlučio ovaj dvoboj.

No, u sudačkoj nadoknadi Mislav Havidić je burno reagirao, udario je po nogama jednog domaćeg igrača i tada je krenuo obračun u kojem su sudjelovali i nogometaši i nekoliko gledatelja.

Epilog je bilo dvostruko isključenje s obje strane, crvene kartone od sutkinje Jelene Kumer dobili su i Mladostaši Havidić i vratar Gligorević, zbog 'šaketanja', ali i Vatrogasci Miro Bubalo, zbog udaranja šakom u glavu Gligorevića, te Mateo Jurić, koji je letećim startom s dvije noge u leđa pogodio Havidića.

Situacija se na kraju ipak smirila, a nadamo se da su 'ratne sjekire' zakopane i da se ovakve situacije više neće ponoviti na bilo kojoj nogometnoj utakmici.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec (Marijo Gligorević 5'), Bruno Ivančić, Franko Perić, Marko Ivančić, Franjo Periša, Alan Pejak, Nikola Grdić, Mario Kos (Mislav Havidić 66'), Ivan Hercigonja, Ivan Hren, Domagoj Matić.

Turopoljac je nastavio sa sjajnim ovosezonskim partijama pod vodstvom Marka Pancirova. U Kučama je pao Dinamo, onaj iz Jakovlja, a za 3:1 slavlje pobrinuli su Tomislav Horvat, Josip Mlinarić i Stjepan Martinić.

Domaći su na poluvremenu imali minimalnu prednost, koju je Mlinarić početkom nastavka udvostručio iz kaznenog udarca. Pola sata prije kraja Dinamovci su zakomplicirali dvoboj, smanjili zaostatak, ali Martinić je u 69. minuti otklonio sve dvojbe.

Turopoljac je i dalje na drugoj poziciji, sa samo bodom zaostatka za liderom iz Ivanića.

NK TUROPOLJAC: Luka Lauš, Stjepan Martinić, Dario Iličić, David Gogić (Leon Jaki 46'), Mijo Jandriš, Tomislav Šutalo (Ivan Markulin 88'), Matija Čaić, Vjekoslav Lučić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić, Adrian Perić.

Identičnim rezultatom je do sva tri boda stigao i Polet iz Buševca, na gostovanju kod Jaske Vinogradar u Jastrebarskom.

Ivica Sučić je 'načeo' domaćina već u trećoj minuti i 0:1 je bio rezultat kojim se otišlo na predah. Zahvaljujući i vrataru Hrvoju Bradiću, koji je u 33. minuti obranio kazneni udarac. Ipak, novi penal u 53. minuti nije uspio zaustaviti...

Polet je ponovno u prednosti od 61. minute, kad je precizan Bruno Šestak, a na konačnih 1:3 postavio je Mario Stuparić s bijele točke, 20-ak minuta prije kraja. Jaskanci su od 65. minute igrali bez isključenog Mravunca i to je pomoglo ekipi iz Buševca da na kraju stigne do sigurnog slavlja.

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Damir Baćan, Marko Župetić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin (Matej Janušić 69'), Ivica Sučić Matko Kovačević 90'), Bruno Jušić, Mario Stuparić, Bruno Šestak.

Sjajan posao odradila je Lomnica, koja je s 3:0 nanijela prvi poraz Bregani.

Jelačić iz Vukovine je u Rakovom Potoku odigrao bez pobjednika i postignutih golova (0:0), dok su svoju 'kalvariju' u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi nastavili i Klas i Kupa. Klub iz Mičevca je stradao 8:0 kod lidera Naftaša u Ivaniću, dok je momčad iz Pokupskog 'popilo' šest komada od Sloge iz Križa.

U 12. kolu JŽNL-a igra se veliki turopoljski derbi, jer sjajnim Kučanima u goste, u nedjelju od 14 sati, stiže ove sezone fantastična Lomnica Štefa Deverića.

Derbi začelja u subotu u Mičevcu igraju Klas i Kupa (15 sati), dok u istom terminu u Vukovinu stiže vodeći Naftaš Ivanić.

Polet u Buševcu u nedjelju dočekuje Zrinski (14 sati), a Mladost je tada u Obrezini domaćin Jaski Vinogradaru.