Vatrogasac ispustio dva pogotka prednosti u Turopolju, ali osvojio prvi bod: Kapetan Perić s dva komada u nastavku spasio domaće

06.10.2024. / Damir Žbulj

Lokalnim okršajem Turopolja i Vatrogasca otvoreno je osmo kolo Jedinstvene 1. ŽNL. Gosti su u prvom poluvremenu došli do dva pogotka prednosti, ali je Adrian Perić s dva komada u posljednjih pola sata ipak spasio bod Turopolju.

Ekipa iz Kobilića je u ovoj dvoboj ušla bez ijednog osvojenog boda i silno je željela to promijeniti. Petar Krasnić je domaću mrežu zatresao već u osmoj minuti, a u finišu prvog dijela zabija i Mateo Mikulčić...

Međutim, u nastavku ipak druga priča. Turopolje u 60. minuti smanjuje zaostatak, precizan je s bijele točke Adrian Perić, a kapetan je precizan i u završnici dvoboja, kad u 88. minuti postavlja na konačnih 2:2.

Za Turopolje su igrali Nikolas Culović, Luka Zdunić, Ivan Benke, Matej Karlović, kapetan Perić, Antonio Lozić, Ivan Jambrešić, Mario Kos, Lukas Golubić, Željko Josić, Tomislav Lučić te Mile Anđelić, Matej Robić i Jetmir Badallaj, koji su ušli s klupe. U početnoj postavi Vatrogasca bili su Branimir Grilec, Mateo Mikulčić, Mijo Jandriš, Ivan Kontić, Leon Badrić, Matej Kovačić, Luka Kirinić, Marko Haraminčić, Tvrtko Hrženjak, Petar Krasnić i Josip Grilec, dok su priliku u drugom dijelu dobili još i Ladislav Jambrečina, Goran Barišić i Dario Tkalec.

S nule će se ove nedjelje pokušati pomaknuti i Kupa, koja se napokon vraća u Pokupsko i od 16 sati igra s Milkom Trninom. Posavec u Leknenom dočekuje Dinamo iz Jakovlja, a Dinamo u Novom Čiču igra s Lonjom. Buna će se na pobjedničke staze pokušati vratiti kod Pribića, dok obrezinska Mladost gostuje u Pisarovini kod Jamnice.